Informator budowlane

Artykuły o pracach ziemno gruntowych na budowie

Rozwianie problemu ponękanych ścian.

Autor admin on Wrzesień - 12 - 2014

Skoro czytasz ten artykuł to oczywiście masz problem z pękająca lub sypiąca się właśnie ścianą i szukasz odpowiedzi na zaistniały problem. Ten tekst niewątpliwie nie rozwieje wszystkich twoich wątpliwości, niemniej jednak na pewno przyczyni się do zwiększenia twojej ogólnej wiedzy na zagadnienie naprawy ścian. Umożliwi ci to lub zrobienie naprawy we własnym zakresie lub przy ewentualnym braku czasu zlecenie komuś tak aby nie zostać zrobiony w trąbę czyli oszukany i naciągnięty na kasę. Niestety w obecnych czasach dużo jest takich oszustów.

Sposobem na naprawienie twoich popękanych ścian jest zbrojenie prętowe o konstrukcji spiralnej ze stali nierdzewnej jak to należy jest stosowane w systemie wzmocnień. Specyficzna konstrukcja prętów zapewnia dużą wytrzymałość na rozciąganie ściany i jednocześnie dużą odkształcalność pozwalającą na znaczne przemieszczenia konstrukcji. Wysoka wytrzymałość stali , a ponadto unikatowy kształt zbrojenia w połączeniu z odpowiednim zaczynem gwarantuje bardzo efektywny rodzaj wzmocnienia, przenoszący naprężenia rozciągające w murze przy jednoczesnej znacznej odkształcalności konstrukcji. Co znacznie scala całość konstrukcji. I umożliwia jej odpowiednie wyważenie.

Fundamentem wszelkiej pracy jest odpowiednie przygotowanie do wykonywanej czynności. W tym przypadku będzie to dokładne wyczyszczenie całej ściany lub muru. Jest to o tyle istotne że w tym przypadku wszystko musi być dok ładnie przygotowane bo to gwarantuje ostateczny sukces stabilizacji ściany w momencie kiedy mur już będzie odnowiony. Niedokładnie wykonanie tego zadania może wiązać się z tym że po paru latach będziesz miał analogiczny a wręcz jeszcze gorszy problem co znacznie zwiększy koszta zaprojektowania zadania. Powinnaś na to uważać zatrudniając kogo kol wiek do tej pracy.