Informator budowlane

Artykuły o pracach ziemno gruntowych na budowie

Folie refleksyjne

Autor admin on Luty - 28 - 2012

Polecamy nowoczesną, całkowicie unikatową technologię, zapewniającą niespotykane dotąd na ryku materiałów izolacyjnych parametry termiczne. Materiał ten to połączenie folii bąbelkowej PE o specjalnie dobranym składzie oraz, mającej ściśle określone parametry, foli pokrytej aluminium. Współczynnik przewodzenia ciepła lambda wynosi 0,010-0,012 [W/m*K].

Niewielka waga i bardzo małe przekroje poprzeczne dają możliwość różnorodnych zastosowań. Isobooster jest bezkonkurencyjny w budownictwie mieszkaniowym zarówno w nowych obiektach, jak i dla celów termomodernizacji (ściany, stropy, dachy, poddasza), przemysłowym, pomieszczeniach wellness i SPA, saunach, basenach, chłodniach itd.

Istnieje możliwość stosowania kilku warstw jak i łączenia z innymi materiałami izolacyjnymi. Pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni w przegrodzie budowlanej, ponieważ system o grubości 4 cm zastępuje np. 13-14 cm wełny mineralnej. Ma to szczególne znaczenie choćby w konstrukcjach dachów czy ścian szczelinowych lub termomodernizacji istniejących budynków. Znakomicie sprawdza się jako izolacja miejsc trudno dostępnych i mostów termicznych. Nie wymaga stosowania folii paroizolacyjnych i wiatroizolacyjnych.

Montaż jest prosty, bez używania specjalistycznych narzędzi. Wystarczą nożyce lub nóż, taśma uszczelniająca i taker. Nie uczula, nie podrażnia, nie pyli.