Informator budowlane

Artykuły o pracach ziemno gruntowych na budowie

ŚCIANA OSŁONOWA MB-SR 50

Autor admin on Marzec - 15 - 2012

System oparty jest o aluminiowe kształtowniki (słupy i rygle o szerokości licowej 50 mm) izolowane termicznie, zaprojektowane wg europejskich standardów.

Poprzez nadanie specjalnego kształtu słupom i ryglom uzyskano bardzo smukłe i wytrzymałe profile, które ponadto posiadają zaokrąglone naroża zewnętrzne promieniami 2,5 mm dając efekt tzw „soft-line”. Pozwala to budować ładne i estetyczne fasady z widocznymi wąskimi liniami podziału.

Elastyczność systemu umożliwia tworzenie ścian wklęsłych, wypukłych, tworzenie fragmentów narożnych, łamanych w poziomie jak i w pionie – pozwala więc na wykonanie różnorodnych konstrukcji począwszy od typowej ściany osłonowej, poprzez rozbudowane ściany o dużych płaszczyznach przeszklenia, mocowanych do istniejących budynków lub do specjalnie przygotowanych konstrukcji stalowych, ściany wypełniające, aż do konstrukcji przestrzennych typu: rotundy, ogrody zimowe wiatrołapy, werandy, świetliki, daszki itp.

W celu osiągnięcia optymalnej izolacji termicznej i akustycznej zastosowano ciągłą przekładkę termiczną (izolator) z materiału HPVC o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych oraz profilowane uszczelki przyszybowe z EPDM. Pozwala to na uzyskanie odpowiedniej klasy izolacyjności cieplnej od grupy materiałowej ramy 2.1 do 1.0, jak również daje możliwość stosowania różnej grubości wypełnienia od 4 do 48 mm. Konstrukcja ta jest też przystosowana do współpracy z systemem okien i drzwi.

Ściany systemu MB-SR 50 mogą być wykonane jako dwukolorowe (tzn. inny kolor wewnątrz inny kolor na zewnątrz).

System fasad słupowo-ryglowych izolowanych termicznie NT 150 to oryginalny system profili aluminiowych służących do konstruowania i wykonywania nowoczesnych ścian osłonowych, daszków, świetlików itp. Konstrukcja nośna tutaj składa się z pionowych (słupów) i poziomych (rygli) profili o przekroju skrzynkowym. Do konstrukcji nośnej przymocowane są szyby lub inne wypełnienia za pomocą listew dociskowych. Od zewnątrz listwy te są maskowane zaokrąglonymi profilami zatrzaskowymi nadającymi ścianie estetyczny i efektowny wygląd.
Fasady aluminiowe dostępne są we wszystkich kolorach z palety RAL, z pełną gamą najnowocześniejszych lakierów syntetycznych lub rustykalnych. Malowanie tych konstrukcji odbywa się w nowoczesnej lakierni proszkowej, w ciągu technologicznym odpowiadającym normom europejskim, potwierdzonym znakiem jakości Oualicoat, zapewniającym długoletnią najwyższą jakość powierzchni profili aluminiowych.