Informator budowlane

Artykuły o pracach ziemno gruntowych na budowie

W jaki sposób zaradzić niepełonsprawności

Autor admin on Wrzesień - 5 - 2014

Aby wspomóc mężczyźni i kobiety niepełnosprawne wyjątkowo korzystające z wózków inwalidzkich potrzebne są urządzenia usprawniające im poruszanie się. Tym bardziej że w Polsce systematycznie brakuje odpowiednich rozwiązań architektonicznych jeśli chodzi o dostosowanie zaleceń tych do ludzi niepełnosprawnych. Jest to o tyle ważny zagadnienie że wymaganie jest temu jakoś zaradzić. Jak ? Jest wiele sposobów ja w tym artykule chcę zaproponować schodołazy dlatego krótko je opisze.

Urządzenia zwane schodołazmi są wykorzystywane do przewozu ludzi zarówno niepełnosprawnych jak również starszych. W niektórych sytuacjach schodołaz jest lepszym wyjściem niż krzesełko schodowe lub platforma schodowa. Są to maszyny na tyle wygodne, że coraz w wielu przypadkach można spotkać miejsca gdzie ich użycie jest wykorzystywane. Na 100% warto przeanalizować taki zakup zarówno dla użytku swojego w lokalu jak również większych organizacji gdzie potrzebne jest przetransportowywanie osób potrzebujących.

Największa dużą zaletą schodołazów jest całkowity brak potrzeby rekonstrukcji okolicznej architektury. Schodołaz zapewnia dostęp do wszystkich kondygnacji, gdyż z łatwością pokonuje dosłownie wąskie schody. Jedynym ograniczeniem jest tutaj kąt nachylenia schodów , a oprócz tego wysokość pojedynczego stopnia – czym nowszy schodołaz, tym te wartości mogą być wyższe. Ale ten problem tyczy standardowych, najtańszych modeli, w szczególnych przypadkach możliwe jest dopasowanie modelu do konkretnego typu schodów.

Schodołaz jest dostosowany do prostego demontażu i transportu samochodem w każde dowolne miejsce, co sprawia że nie musimy jedynie korzystać z niego w lokalu mieszkalnego, ale też można go posiadać w samochodzie i korzystać wszędzie gdzie się znajdujesz. Niestety negatywną cechą tego rozwiązania jest to ze potrzebujesz ciągłej pomocy drugiej mężczyźni i kobiety aby pomogła Wszyscy ludzie wejść na widły transportowe i włączyła mechanizm , a oprócz tego asekurowała w momencie jazdy po schodach. Niemniej jednak cóż nie można posiadać wszystkiego .